morriszamiyah
morriszamiyah morriszamiyah
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 8 mugs for $38.32. (Note: unit price is the price of 1 item. In this example, unit price means the price of 1 mug)

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 12-11-2020

Answer:

$4.79 a piece

Step-by-step explanation:

38.32/8=

Answer Link
studylove studylove
  • 10-12-2020

Answer:

$4.79

Step-by-step explanation:

$38.32 divided by 8 = $4.79

Answer Link

Otras preguntas

the corrective actions made by the bionic pancreas on a regular basis in response to changing blood sugar levels are similar to which natural biological process
Sam made 201 pieces of peanut brittle to share with his friends. He put 3 pieces of peanut brittle in each tin. How many tins was Sam able to fill?
Why the twelve tables is written ?
A 500 kilogram roller coaster starts from rest at the top of an 80 meter hill.What was its speed at the bottom at the hill?
please help I will mark Brainly!!!
Round off the number 5028.563 to the nearest hundred
What did Martin Luther criticize the roman Catholic church A)it was in favor of sola scriptura. B) it was encouraging science C) it was using indulgences for f
Read the excerpt below from MLK’s “I Have a Dream” speech. In 1:3:1 paragraph format, respond to the following prompt. Has MLK’s dream come true in present day
HELP NOW!!!What is the value of x?
Which of the following are specific only to angiosperms? Check all that apply. single fertilization double fertilization mitosis meiosis zygote endospe