deaundre0625 deaundre0625
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELLPPPP PLEASEEE!!

A pack of gum costs $1.49. It has 25 pieces in a pack. How much does it cost to chew each piece of gum?

Respuesta :

saradavis0000
saradavis0000 saradavis0000
  • 12-11-2020

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

<3

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a function of a vacuole
The ingestion of water- soluble vitamins does not cause any side effects or adverse reactions due to their solubility. True or false
which word contains the Latin root lum? A) blooming B) illuminate C) slump D) volume
In his conversation with the hotel clerk, Jimmy learns there is no shoe store in town. Why is owning one the perfect "fit" for Jimmy?
1 - cuán importante es el cuerpo humano? 2 - para el corazón que tenemos no es la misma que nos basamos? 3 - porque las chicas tienen cuando la pierna está feo?
by now you have realize biology. is very interesting subject because it combine many aspect of natural science discipline including chemistry and physics
What is the most obvious sign of a chemical change in this reaction. a. a gas was produced. b. the powder mixed with the water. c. there was a change in temp
Factor x3 – 4x2 + 7x – 28 by grouping. What is the resulting expression?
Which one is polynomials NOT closed under? A. Addition B. Subtraction C. Multiplication D. Division
Transformers use steady magnetic fields to produce an emf in the secondary windings true or false