Krgala01
Krgala01 Krgala01
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Brand A is $5 per 60 pound bag and Brand B is $12 per 150 pound bag. What Is the unit rate that brand A is selling for

Respuesta :

turtle62407
turtle62407 turtle62407
  • 12-11-2020

Answer:

YEEYEE

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1/8 of Tony's books are mystery books he has three mystery books how many books does Tony have an all
In which digestive system organ will you find the enzymes responsible for breaking down disaccharides into monosaccharides and dipeptides into amino acids? a.
How did the Fascist party transform Italy's government and economy?
What is m∠AEB? m∠AEB? = ?
Why were dictators able to rise to power during the 1930s?
What precedent does supreme court justices tend to rely on when making decisions?
what determined social standing in the colonies?
Which characteristic is PRIMARILY associated with a command economy? A) competition among suppliers in the market B) free access to the marketplace for producer
what did art do to help students
On Friday, Jerry jogged x miles. Tim jogged 4 times as many miles as Jerry. Debbi jogged 3 more miles than Tim. WRITE A SIMPLIFIED EXPRESSION that represents th