duhitsyafa duhitsyafa
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

i went to walmart and parchased a 32 oz laundry detergent for 4.80 what is the unit price

Respuesta :

Isabelladominguez208
Isabelladominguez208 Isabelladominguez208
  • 12-11-2020

Answer:

$0.1500

Step-by-step explanation:

Answer Link
thatonegirlsydney thatonegirlsydney
  • 12-11-2020
0.1503125 to be exact
Answer Link

Otras preguntas

what is national library week?
explain why it is usually only necessary to test one point when graphing an inequality
Plz help... 6b - 49 =2(b - 3)
An elevator is used to either raise or lower sacks of potatoes. In the diagram, a sack of potatoes of mass 10 kg is resting on a scale that is resting on the fl
many popular beverages are sold in two-kilo bottles. true or false
The smallest and the largest whole numbers that round to 70 when rounded to the nearest ten. What are the numbers....
Which line is perpendicular to the line y=2/3x +3? Y=2/3x-1 Y=-2/3x+1 Y=3/2x+7 Y=-3/2x+7
An elevator is used to either raise or lower sacks of potatoes. In the diagram, a sack of potatoes of mass 10 kg is resting on a scale that is resting on the fl
what does 'chop and change' mean?
What was the relationship between the temperance and suffrage movement