kobski24 kobski24
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Matt bought 8 pie molds at a cost of $0.67 per mold. He also bought 8 pre-
made crusts at a cost of $0.63 per crust. How much did Matt spend on pie
molds?

Respuesta :

briannamrodriguez200 briannamrodriguez200
  • 12-11-2020

Answer:

$5.36

Step-by-step explanation:

multiply 8 by .67

Answer Link

Otras preguntas

At which of the below boundries is a sea floor destroyed? Convergent Divergent Transform
How have the Magna Carta, Mayflower Compact, English Bill of Rights, and "Common Sense" affected what you think about government?
find 9% of 768 i completly forgot how to do this
A research ship lowers a probe into the ocean to explore an underwater trench. The probe starts on a crane that is 18 feet above the surface and is lowered at a
What is the difference between o2 and f2
Simplify square root of 2 multiplied by the cube root of 2.
The lateral surface area S of a right circular cone is given by 649-01-06-00-00_files/i0180000.jpg. What radius should be used to produce a cone of height 5 in
Find the value of x in each triangle
Who is good with math like trig.??
For compound interest savings, what are the interest earnings for the lender the first year for $2,300 saved at 13% annual interest compounded annually?