Jaelynwil5 Jaelynwil5
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

5 bananas cost 2.95 how much would 27 bananas cost

Respuesta :

lcalexis3205
lcalexis3205 lcalexis3205
  • 11-11-2020

Answer:

78 dollars and 3 cents

Step-by-step explanation: use a calculator

Answer Link
2102481
2102481 2102481
  • 11-11-2020

Answer:

15.93

Step-by-step explanation:

each banana costs 0.59 so you multiply 27 times 0.59 = 15.93

Answer Link

Otras preguntas

Write the equation in standard form. (Ax+By=c) y= -5/6x + 4
Question 4 deon runs 7 miles in 50 minutes. at the same rate, how many miles would he run in 75 minutes?
• ¿Cómo se define la familia en distintas sociedades?
what percentage of earths water is salt water
When writing a story an author must choose his or her words carefully?
The publication in which the u.s. government publishes all federal statutes organized by category is called?
How did William McIntosh influence the removal of the Creek from Georgia
Many countries, including the United States, measure output by calculating the _____.
which industry will have 25% more growth than health services over the period from 2000 to 2010?
Why did George Washington want the United States to stay out of foreign wars? He did not believe that any nation needed to fight wars. He thought the nation ne