Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What dose David Lloyd George admire about hitler ? Why dose he call hitler “the George of Germany
Who supervises recess in Mexico?teachersno oneparentsprincipals
Find the difference. 15 - (-5) =
How is the Social Security Administration funded? A. Through federal grants and loans OB. Purely donation based C. Taxes on workers income D. Taxes on goods sol
What is the expected return of a portfolio with 75% in asset A and 25% in Asset B? State of the economy Prob. of the state of economy
Helpppppppppppppppppppppplpp
PLEASE PLEASE OLEASE HELP ME ASAP I WILL LOVE U FOREVER
what are the coordinates of the point on the directed line segment from (-4,10) to (2,-10) that partitions the segment into a ratio of 1 to 3
If a parallelogram has a 90 degree angle then it is also a____ (hint: all sides are not equal)
What does Article 6 in the Declaration of the Rights of Man mean and why is it important?