kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

how many visitors does the white house get per day
Will you arrange the following substances according to their lattice energies, listing them from highest to lowest: MgS, KI, GaN, LiBr?
person who goes to a new place to love that has few or no people around already
from the mid-1800s to 1947, india was depended upon economically and ruled as a colony by
Which details from "The Oasis: Africa" best support the central idea that nature can be severe and unkind? Select each correct answer. “Footsore and weary, but
thank you so much for the test are you girl or a boy
What is the midpoint of a line segment with endpoints (−2, 5) and (10,−9)
If the hat cost $9.53 and the sale tax was 7%, how much did rose pay for the hat
which characterist are always present in all living organisms
Which action can lead to unintentional injuries? A. Carrying a weapon B. Binge drinking C. Making a suicide attempt D. Falling from a ladder at home