dancergirl20156
dancergirl20156 dancergirl20156
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

A bagel and a slice of pie cost $4. The slice of pie cost $1.60 more than the bagel. How much did the bagel cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

$2.04

Step-by-step explanation:

$4-$1.60

Answer Link
santibp82
santibp82 santibp82
  • 18-12-2020

Answer:Bro u just saved my life with that answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do you find 18.84 20.91 19.5 on a number line 14-22
Triangle ABC has side length of a equals 15 B equals 15 square root three and C equals 30 inchesShow how to use the unit circle to find Tan B
reduce the radical of 200
k= 12, r=4%, po=$10,000, n=25 using the compound interest formula
Evaluate expressions with parenthesesWhere can we put parentheses in 45 – 22 + 9 to make it equivalent to 14?Choose 1 answer:A45 – (22 +9)(45 – 22) +9Stuck? Rev
Given x>0 and y>0, select the expression that is equivalent to
write the following division expression using a division symbol and as a fraction 7 divided by x
Mason used a 30% coupon to buy a new computer. After the discount ,the cost of the computer was $728 determine the original price of the computer. Calculate how
Determine the Coordinate represented in the Table of Values. ch on at 2 7 9 6 3 5 una) f(9) = 5b) f(5) = 9c) f(5, 9) = 14d) f(9, 5) = 14
Flex Gym charges a membership fee of $150.00 plus $41.00 per month to join the gym. Able gym charges a membership fee of $120.00 plus $46.00 per month. Find the