willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
альпинист плавит снег на газовой гарелке. температура снега 0°c. снег растаял через 4 минуты. когда вскипит получившаяся вода?
How would you assess the resposibilities of american troops overseas?
The combined lengths of two movies is 2 hours and 50 minutes. If the longer movie is 10 minutes longer than the shorter movie,then the length of half of the sho
The Provisional Government refused to allow peasant land seizures following the abdication of Tsar Nicholas II.
१. दिइएका सूचनाका आधारमा एउटा कथा लेख्नुहोस् : कुनै एक ऋषि तपोवनमा जानु ..... ऋषि तपस्यामा लीन हुनु केही डाँकाले एक जना व्यापारीलाई लखेट्दै ल्याउनु..... व्यापार
F(x)=(2x+4) /6, find f(-2)
6.3.4 art appreciation practice
Which type of cases can benefit most from facial reconstruction techniques?OFires of unknown origin casesоaccident investigationsоcases involving serial homicid
Who was your favorite character in the movie Twelve years as a slave? Why? Who was your least favorite character in the movie? Why? Did they accurately represen
9) A golfer is teeing off on a long par 3 hole. The ballleaves with a velocity of 49.20 m/s at 58.50° to thehorizontal. How far from the tee will the ball land?