the25
the25
01-10-2016
Mathematics
contestada
someone explain this to me
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2016
first step :
4+(3×9)
second step :
4+27
final answer:
31
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 38+ )
Otras preguntas
1. Which means of warfare is described in this passage? (A) guerilla (B) nuclear (C) biological (D) trench
SOS!!! I NEED HELP ASAP!!! PLS PLS PLS PLS PLSSSSSS TYSM TO THOSE WHO HELP ME (I will crown you.) Luv yall
Identify all integers less than -14.
Jason and Saharat each had a repair made on their PlayStation. The initial cost of each repair is $100. Jason and Saharat each have two coupons. Each of them us
Who was the first president of the Confederate States of America
What goes up comes down but dosen't move?
Based on what you've read about Spanish houses, which of these comparisons are true? 1. España es más grande que Texas. 2. En España, vive menos gente que en Te
the cost of 12 cans of cat food at Pete's Pets, including $0.72 sales tax, is $9.60. What is the cost of one can, NOT including sales tax
what three terms in geometry are undefined terms
2. State whether the number 21 is a perfect square, a perfect cube, or neither. a. perfect square b. neither c. perfect cube