cbruns74
cbruns74 cbruns74
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Yen paid $10.50 for 2.5 pounds of pretzels. What price did she pay for each pound of pretzels? Move decimal O $0.42 0 $4.20 Divide O $42 Multiply 0 $420 Subtract Bring down​

Respuesta :

Gdusgeisvsusheg
Gdusgeisvsusheg Gdusgeisvsusheg
  • 12-11-2020

Answer: The answer is $4.20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Anne Deno purchased a house to fix up and use as a rental property. The house sold for $123,400. Anne made a $23,400 down payment and mortgaged the rest. Her an
Help please i'm getting mad because i don't understand, and again. Thank you if you answered. PLEASE HURRY!!!
Which describes the role of the muscular system during physical activity? Select all that apply. 1: It allows for movement. 2: It controls the breathing rate.
Last week, the price of apples at a grocery store was $1.60 per pound. This week, apples at the same grocery store are on sale at a 10% discount. What is the to
How strong is lennie ?
i need a chart for this. i don’t understand what the question is asking, it’s asking for a past perfect conjugation box and idfk how to do it stop reporting me
how did Romeo and Juliet die?​
find the value of x​
148 + 2x = 180, What is x equal to? 180 148 28 18
Plot - 7 in the complex plane.