johnsonmm0717
johnsonmm0717 johnsonmm0717
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Cheryl paid $37.20 for 12 gallons of ice cream for a school picnic. How much would 1 quart of ice cream cost?
$0.68
$0.78
$3.10
$4.10

Respuesta :

Cameronlazor
Cameronlazor Cameronlazor
  • 22-01-2021

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are three ways in which people use microwaves?
What is the most probable reason that rhyme and repetition first found their ways into poems? a. people wanted a beat they could dance to. b. they were writte
answer plzzzzzz first person gets brainly answer
Which of these IS a Pythagorean triple? A) 11, 60, 62 B) 6, 8, 15 C) 5, 11, 12 D) 18, 80, 82
How many times does 4 go into 85??
Charla’s blood ph level is 7.3. how will her body most likely respond?
What is the square root of 4/25?
Based on the root spec-; what does the word spectators mean?
What is Sarah Palin's view on the role of Government?
Which of these is a typical theme in gothic writing? A) Pride B) Violence C) Virtue D) Courage