wjdbwjbdjw
wjdbwjbdjw wjdbwjbdjw
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Taylor paid $8.10 for 3.6 pounds of apples what was the price per pound of apples

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-10-2020

Answer:

2.25 per pound

Step-by-step explanation:

i took 8.10 divided by 3.6 to get the price per pound

(brainllist plz)) (if helped)

Answer Link

Otras preguntas

Abigail's grandmother is getting very forgetful, and her family is worried that she isn't telling the doctor all of her symptoms and discomforts when she goes t
Correct Inc. is a publicly traded firm with 100 million diluted shares outstanding trading at $37.50 per share. The company has $1 billion of debt outstanding w
Which of these groups of elements show the least electronegativity?
Firms with high capital intensity ratios have found ways to lower this ratio permitting them to achieve a given level of growth with fewer assets and consequent
Pranav and Trevon each improved their yards by planting daylilies and ornamental grass. They bought their supplies from the same store. Pranav spent $74 on 1 da
I am not sure what is the answer
What exercise is most appropriate for testing muscular endurance?
Which of the following ionic lattices would have the highest melting point? A. Potassium oxide w B. Boron nitride C. Beryllium oxide D. Lithium chloride
This is URGENT! PLEASE help me solve this question!
Find the number of ordered pairs $(m,n)$ of integers that satisfy \[mn = 2m + 4n.\] [tex]Find the number of ordered pairs $(m,n)$ of integers that satisfy \[mn