879793245
879793245 879793245
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

four ponds of banana cost $2.60. what is the cost perpond?

Respuesta :

TristenC7
TristenC7 TristenC7
  • 14-10-2020

Answer:

.65c

Step-by-step explanation:

2.60/4 equals .65

Answer Link
Xtermin8ter
Xtermin8ter Xtermin8ter
  • 14-10-2020

Answer:

.65

Step-by-step explanation:

2.06 divided by 4=.65

Hope this helped!

Answer Link

Otras preguntas

Arjun is twice as old as shriya. If 5 years ago his age was 3 times shriya s age ,then what is arjun s present age?
graphing the info makes __ presented in tables ___ ___ ____ * NOT BIOLOGY, ENVIRONMENTAL SCIENCE *
For each sentence, identify the function of the underlined word or words. 1. I wonder why weather is so unpredictable. a. Adverb clause b. Noun clause c. A
help please thank you
HELP HELP HELP!!! The total number of fans who went to watch professional football games from 2005 to 2011 can be modeled by the function F(x) - 50x3 + 1549x2 -
What is the distance between the set of points (5,9) and (-7,-7)
How have Native Americans shaped the culture and land of the United States?
1. —Hasta mañana, señora Ramírez. Saludos al señor Ramírez. -Muy bien, gracias. Correct the second part of each conversation to make it logical?
How many solutions does 25 + 3A + 9 = 34 + 3A have?
12 1/2 percent converted to a decimal and fraction