backto2021
backto2021 backto2021
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Will give brainliest, like, comment and 5 points for the best answer
Could you please help me with this question:

Will give brainliest like comment and 5 points for the best answer Could you please help me with this question class=

Respuesta :

joshuasheng823 joshuasheng823
  • 14-10-2020

Answer:

$1.80, $2.90, $4.00, $10.90

Step-by-step explanation:

For 9/10 mile, the price will be $1.80. For 2 miles, the price will be $2.90. For 3 1/10 miles, the price will be $4.00, and for 10 miles, the price will be $10.90. The relationship between distance travelled and the price is not proportional because it costs $1.00 for the first 1/10 mile and then for every additional 1/10 mile, it only costs $0.10. Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

Find the unknown side of the triangle
When were the first supercomputers developed? 1950's 1940's 1970's 1960's
- farmer has recently bought a 40 acre land and wishes to fence the perimeter. given that the Land is square, what lenght of fencing (in metres) should the farm
domain and, range in interval notation
GUYS I NEED HELP what's 1/2 divided by 1/2 plz help i will give cookie and ice cream :) and mabey a brainliest on whos right.
martin pidio 1/8 de kg de clavos de 1/2 pulgada si la bascula es digital y pesa en kilogramos ¿cuantos tienes q marcar en este caso?
which number is not an integer 12/4 -4 to the power of 2 √25 -4.8
One gallon of water weighs about 8.34 pounds. How much does 3.5 gallons of water weigh?
Probability cards How to solve this, I don’t get it all all?
If X²⁰¹³ + 1/X²⁰¹³ = 2, then find the value of X²⁰²² + 1/X²⁰²² = ?​