Seudónimo Seudónimo
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

A corner store is selling a 30 pack of water bottles for $7. What is the unit price of a water bottle?

Respuesta :

MOASN
MOASN MOASN
  • 14-10-2020

Answer:

It should be 4.29 if I’m not mistaken.

Step-by-step explanation:

You can find the unit price by dividing 30 by 7.

Answer Link

Otras preguntas

lauran's shoe organizer can hold 5 pairs of shoes of each row . how many rows will lauren need need if she has 24 pairs of shoes ?
what is the value of the tape diagram if the ratio is 8 to 7 and the total is 195
True or False.. Habitat destruction is a disadvantage of geothermal energy.
plrase help a little stuck here
Sketch the graph of each function. Y
A city in the Middle East that is sacred to Jews, Arabs, and Christians is __________.
what is a tendon and a ligament
When Jenny writes the pencil exerts a force of 5N on the paper The Area of the pencil in contact with the paper is 0.5 mm² calculate the pressure of the pencil
how to change 3.25 in to 32.5
simplify 25 pq + 13 pq-6-35pq+4=