zzaasofia90 zzaasofia90
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

Evan bought 5 pounds of bananas for $10. How much did he pay per pound?​

Respuesta :

scelle1025 scelle1025
  • 13-10-2020
$2 per pound of bananas
Answer Link
jamesjohnsonnota
jamesjohnsonnota jamesjohnsonnota
  • 13-10-2020
$2 per pound of bananas hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

Where do I plot 1.25 and -1.25
make f the subject of the formula c=[tex]\frac{5(f-32)}{9}[/tex]
PLEASE HELP ASAP give me 3 reasons why homework doesn’t actually teach responsibility. Show your work
A Points P, Q, and R are collinear Point Q is between P and R, PQ = 4n +3, PR = 13n - 10, and QR = 6n + 8. Find PQ, QR, and PR. PQ = QR = to v () TT PR = skill
find the odd one out and explain the reason why ? sand , sugar , salt , baking soda​
How would I write a short main idea for when the question prompt is asked like "We should tear down every monument and statute dedicated to Thomas Jefferson" !?
What is 5.6666 as a fraction
write an equation for the sentence. (Do not use any spaces) six times the sum of a number and five is 16​
What are the charges on simple ions formed from atoms of group 2A elements
Write 5.12 x 10⁵ in standard form.MATH​