070013
070013 070013
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 6 1/4 kg of apples is $400. How much do the apples cost per kg?​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-10-2020

Answer: = Rs 64R

Step-by-step explanation:

The cost of 6 (1/4) kg = (25/4) of apples is Rs 400 Cost of apple per kg is = (25/4) /400 = (4/25) × 400

Answer Link

Otras preguntas

What are some of the social and cultural factors that led to the compromises in the drafting and ratification of the Constitution?
The angles of a quadrilateral are in the ratio 1:2:3:4. The smallest and the largest angle are urgent pls answer asap thank you
Complete the table below. Place an X in the appropriate box to indicate the type of each measurement unit.
explain the the weakness of RSA industrial development zones ?​
Suppose carpet for a 12ft by 14ft room costs $400 find the cost to carpet a room 48ft by 56ft
What sequence of events occurs in the female reproductive tract during mensuration?
Class 8 chemistry : metals and non metals describe the process of formation of coal in the nature
divide 36 by the difference between the product of 3 and 6 and √ 36​
i need help with atleast 2 of these questions pls
(8)/(r+2)+(8)/(r-2)=3