smath495
smath495 smath495
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jack and Jill each planted flowers in their garden. Jack spent $41 on 4 daylilies and 7 roses. Jill spent $81 on 12 daylilies and 7 roses.​

Respuesta :

haleymathews haleymathews
  • 13-10-2020
194 is the awnser i know this becuase i have done this one on edguentitt awnser
Answer Link

Otras preguntas

como puedo aprender mejor ingles?
Lyman Company returned $750 of goods it had purchased from another company. The original invoice was for $4,200, 3/10, n/30. What is the discount if Lyman pays
Key elemaents found in lipids, carbs, proteins and nuclei acids
A syringe containing 1.54 ml of oxygen gas is cooled from 92.8 ∘c to 0.4 ∘c. what is the final volume vf of oxygen gas? (assume that the pressure is constant.)
The knowledge and tools that people use to manipulate their environment are called technology. true false
last 2 options are sexual & stabilizing
Please help. Thank you :)
Alicia purchased H half gallons of ice cream for $3.50 each and P packages of ice cream cones for $2.50 each. She purchased 14 items and spent $43. What would
Method that used to separate kerosine and water?
What is the volume in mL of a 1.11 carat diamond, given the density of diamond is 3.51 g/mL? (1 carat = 200 mg). Use significant figures