servexio servexio
  • 13-10-2020
  • Business
contestada

If you can buy a pack of candy bars 5.99 or a 2 pack 3.49,what is the unit cost for a bar in each case?

Respuesta :

eternaldarkgalaxy eternaldarkgalaxy
  • 13-10-2020

Answer:

1.745 per unit

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A movie earned $40 million in its first week of release. Earnings decreased each successive week by 40%. Which recursive formula can you use to find out how muc
What senator proposed policies to improve the national economy known as the American system?
What is the value of x in the equation -3/4=x/24
A que se le llama texto expositivo
What structural adaptations do you think humans will develop
The ocean is a store house of carbon which is absorbed in the form of carbon dioxide from the air. The carbon dioxide dissolved in ocean waters is used by marin
A right rectangular prism has a length of 6 centimeters, a width of 2 centimeters, and a height of 5 centimeters. What is the surface area of the prism? Ent
What is the volume of this cube? Enter your answer as a decimal in the box. ____cm³ Please help :)
What is an acid? A. A substance that increases the concentration of H+ ions when dissolved B. A substance that increases the concentration of OH– ions i
Label the place value 7,854.209