ca3ermw7gp ca3ermw7gp
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

4 pound tomato cost 14 dollar how much does 1 pound cost

Respuesta :

mikayelsahakyan1 mikayelsahakyan1
  • 13-10-2020

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:

14/4 =3.5. To check answer multiply 3.5 by 4. You get 14

Answer Link

Otras preguntas

over a distance of 250 miles, a plane descends from a height of 16,000 feet and lands safely on the runway. What is the planes rate of distance.
Can I get this one explained?
In grade school, jessica refused to interact with any of the boys in her class. Now in high school, she flirts with boys and is anticipating dancing close with
What is the vertex of the quadratic function f(x)=(x-8)(x-2)
When one political party controls the white house and another party controls the legislature, it is an example of _____ government?
In what way did the political situation in vietnam resemble that of korea in the 1950s?Both vietnam and korea were allied with the united states but then shifte
Ben and Jerry’s sells 4 times more ice cream cones ($3) than shakes ($8). If last month’s sales totaled $4,800, how many of each were sold
What is the result of converting 35 ounces into pounds? Remember that 1 pound = 16 ounces
Which membrane contains atp synthases in gram positive or in gram negative bacteria?
A beaker containing a mixture of N2(g) and H2(g) is cooled by placing it in a tray of cold water. In response to the cooling, the likely number of collisions be