Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

anitaupadhyaybmc
anitaupadhyaybmc anitaupadhyaybmc
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

60.50 × 5.5= 332.75 rupees

Step-by-step explanation:

Hope this helps you

Do mark me as brainliest

Answer Link

Otras preguntas

What increased as more people began to read the newspaper? A. School dropout rates B. Sporting events C. The need for more immigrants D. The literacy rate
what is the most important nutrient for energy?​
The electrons in a bond with electrons held tightly by oxygen: a. are completely transferred from one atom to the other. b. are loosely held between the two
Which number is less than 8.3507 O A 8,503 OB. 8.305 O c. 8,530 D. 8.355
54:23 Which equation shows the variable terms isolated on one side and the constant terms isolated on the other side for the equation 3x-3-2x+10? O x = 5 05 = X
(01.02 MC)Which statement best explains the value of 16 − (−3)? HELP ASAP PLS WILL GIVE BRAINLIEST TO THE FIRST ANSWER!!! :)
The impact that HIV had on the field of global health is often credited to AIDS Activists. What did AIDS activists aim to do? Check all that apply.
Seven is part of all of the following sets of numbers except O irrational numbers O integers O rational numbers natural numbers
Letter to future self
Identify the base and exponent, and then find the value of 3 to the power of 2