Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

Give three differences between oceanic and continental crust BRAINLIEST WILL BE AWARDED
PLEASE ANSWER WITH AN EXPLANATION! THANK YOU
which one should I choose​
Study the data set. What is the range? Click photo to enlarge ​
Which sentence contains a metaphor?o The fog was a silent ghost.o Her hair was like silk.o The slippery snake slithered slowlyo The sparkling sun danced on the
true or false? the point (7,6) lies on the graph 3x + 3y ≤ 36
Which of the following is a solution of y+x<-5? (-4,-2),(-3,-2),(-2,-3),(-1,-3)
One function of the poly-A tail on eukaryotic mRNA sequences is to help the mRNA be transported from the nucleus to the cytoplasm. Prokaryotic mRNA also has a p
Task 1 a Real State company sells plots of land.The plot shown at the right cost $84,120. What is the price per square foot of the land?
If the following ordered pairs are equal find x and ya) (3x+4y, 10) and (20, 40-3y)​