bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Pls help will give brainilist
Subtract: a) 89.9 from 44.689 b) 789.03 from 999.8 c) ₹ 789.56 from ₹ 1052. 5 d) 15.56 kg from 28 kg
You have two containers at 25°C and 1 atm. One has 22.4 L of hydrogen gas, and the other has 22.4 L of oxygen gas. Which statement is true? The hydrogen gas co
what does selling wolf tickets mean​
write any five rules of high jump​
When working with interest, how many decimal places should you have when working with money? 2 decimal places because we're working with money No decimal places
PLEEAAASE IIIIIIIIIII NNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEDDDDDDDD HEEEEEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLPPPPPPPPPPPP
Autobiographies _____. A.are considered persuasive B.are considered expository, not persuasive C.are not considered persuasive except for a few key examples
How did early hunter-gatherers affect the physical environment?
line AE and line DF are parallel. If m∠ABG = 10x and m∠HCF = 9x + 10, what is m∠ABG?