litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

What happens to a fish when its swim bladder deflates?
According to the theory of natural selection, which of the following organisms is most likely to survive in the given environments? A. a bird with a short be
which type ofbatomic structure are bird wings and butterfly wings
What is a goal of the European Union?A) To promote free trade among member nationsB) To limit the movement of people across bordersC) To promote the use of diff
what is the Ph of a 3.9* 10^-8 M OH- solution
A blackout is more likely to be experienced when drinking quickly
which statement best summarizes how labor as one of the four factors of production, contributed to the development of an industrial economy in Great Britain
If you detect a free rider on your team, the best way to remedy the situation is to: question 2 options: stop carpooling with members of the team increase the i
In the shame of the cities, lincoln steffens argued that people needed to:
What are the main goals of economic policy within a free-enterprise system? Check all that apply.