tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of $10,000 in 10 years. The investment earns 8% for four years and then earns 4% for the remaining six years
1. What are the different tools of for art assessment ? Give a short descriptions for each?​
Find the distance between points (-5,4) and (9,4
How would the League of Nations handle conflicts between countries?
Question 3 of 10 Brittany learns that her primary care doctor will be switching to electronic health records. Although she understands that this will improve he
what is the equation of the line shown in the graph?
A 0.1 kg toy train car moving at 1.0 m/s runs into a stationary car with a mass of 0.15 kg. At what speed do they move off together?
Match each graph with the situation it represents
How do you address an opposition in an essay?
Why is calligraphy important in Islam?