OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Which phrase best summarizes how animals get water from the environment as part of the water cycle? 2 of 4 QUESTIONS By drinking and by performing photosynthesi
how do you make both sides equal? 5h + 20 = 3h
In some pedigrees, such as this one, the generations are not numbered, only individuals. How can individual 7 be unafflicted when both of his parents are affli
What deal did the U.S. strike with the U.S.S.R.?
( 4 - 5y )+ -(2y - 16)
What is the greatest common factor of 12a and 9a2
Who is Loretta lee and what is the quest that the boys have planned? Freak the mighty
12345678910 divided by 15 please answer this
A group of friends went out for a snack. They bought 4 sodas for $1.50 each and shared a plate of $9 nachos They left a 15% tip. How much did they pay altogethe
Comparing and ordering rational and irrational number