gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How to solve 8s-(8-6s)=20
Lifelong learning includes the following _____. Hobbies Community activities College education All of the above
47 is the result when 12 and x are added. what is the value of x?
the expression x^-2/5 is equivalent to
The quiz scores for two different groups of math students are given below. Use the mean and standard deviation to determine which group has a higher average, a
What the difference between catabolism and anabolism
What is the principal advantage of a flat map over a round globe
What type of mice did scientists study to investigate gene expression?
0.8 is 10 times as great as wich decimal?
9. Suppose that a dominant allele (P) codes for a polka-dot tail and a recessive allele (p) codes for a solid colored tail. In addition, suppose that a domina