velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

The unblocking of popular social media websites in Myanmar is an indication that
A number cube is Rolled 80 times and a 3 results fifteen times. what is the experimental probability of rolling a 3
The processes of urbanization, specialization, and trade in medieval Europe led to a decrease in economic opportunities for the lower class the growth of the mi
when do you encounter analogies most often
William, Joseph, Margaret, Frank, and Jeffrey all work for the same company. Frank has been there the longest, eleven years and makes the most money, three time
After the War of 1812, the first expansionist goal of the republic was the acquisition of
U.S. Admiral Henry Mayo demanded that Mexico give a 21-gun salute to the American _____________ after the Tampico Incident.
Acetyl CoA is converted to carbon dioxide and water in _________. Select one: a. glycolysis b. Krebs cycle c. aerobic respiration d. alcoholic fermentation
A number cube is Rolled 80 times and a 3 results fifteen times. what is the experimental probability of rolling a 3
The structure that surrounds the cytoplasm in a bacterial cell is the