ales196
ales196
01-10-2020
Mathematics
contestada
$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS
Respuesta :
Omgkitkat2009
Omgkitkat2009
01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
Solve for this equation 80=3y+2y+4+1
Which statement best contrasts animal processing and animal production? A.Animal processing deals with the transportation of animals, while animal production d
describe how the molten material in the mantel causes this movement of the lithospheric plates
What are the properties of no metals that are solid at room temperature
What are the factors of m2-6m+6m-36
A real estate agent spends $1,500 on advertising for three months to sell an average house. If the house sells in three months, the agent earns $9,000. Otherwis
Two stores sell the same television for the same original price. Store A advertises that the television is on sale for 30% off the original price. Store B adver
the question "what is it like to be there?" is essential to the concept in geography known as __
The sum of 6 times a larger integer and 6 times a smaller integer is 60. The difference between 4 times the larger and 6 times the smaller is 30. Find the integ
Longfield is at an elevation of -144 1/2 feet. Smallville is 4 times farther below sea level than Longfield. What is the Smallville’s elevation, in feet? The e