kweenkeke97
kweenkeke97 kweenkeke97
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada


At a grocery store, eggs are for sale for $3.99 per dozen. How much
would 4 dozen eggs cost?

Respuesta :

eexoie
eexoie eexoie
  • 15-09-2020

Answer:

15.96

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how can atoms make up all of the substances around you
Which part of the larynx is the muscle that opens and closes the airway? a glottis b cricoid cartilage c thyroid cartilage d vocal folds
37 is what percent of 144 to the nearest percent?
The function C(x) = 29x + 54.5 represents the cost (in dollars) of cable for x months, including $54.50 installation fee. How many months of cable service can y
1 + 2x(x-2) + x^2 + 6x. The only reason that I need help is because since there are two number to begin with, I'm not sure on how to start off and begin
Nosotros ____________________ a mamá. A. Quería c. Queríamos b. Querías d. Querían
if someone has 3 cats and 2 dogs and 22 dollars how much cpuld he spend on each pet
What is 4 * 492 equal to the product
Jessie wants to save the same amount of money each week for a trip. He needs 3,060. if the trip is 36 weeks away, how muchmoney should Jessie save each week?
A patient comes to the emergency room complaining of stomach pains. The patient is unemployed and has no health insurance. What regulation requires the hospital