angelynaruiz03 angelynaruiz03
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Need help with this thank u for your help

Need help with this thank u for your help class=

Respuesta :

shalizehkermani shalizehkermani
  • 15-09-2020

Answer:

Gary's grocceries

Step-by-step explanation:

When you find how much it costs for one can at both stores gray's store is cheaper (.88 cents/per can) where as Marissa's store costs (1.2 dollars/ per can)

Answer Link

Otras preguntas

How do u find the approximate radius of a sphere with a volume of 113 cubic centimeters? Explain please
12 8/20 reduce fraction to lowest terms
(6x^3+9x-8)+(5x-9x^2+7
Which is most likely to fall under the topic of the Progressive Era (1890-1913)? Civil War printing the civil rights movement the cold war the New Deal the wome
To keep up with demand, how did African slave traders obtain more enslaved people? a.They took prisoners of war and raided villages. b.They stopped selling ensl
In September, 8 out of 10 days were rainy. How many total days in September were rainy? Reminder: There are 30 days in September.
In a 1903 meeting of the Social Democratic Party, an ideological split developed between the Bolsheviks and the Mensheviks who favored __________.
Fill in the blank The economies of the New England and Mid-Atlantic colonies were more _________________ than the Southern colonies. A. unified B. purified C. s
what did spain not explore? Central America South America Caribbean Islands Canada
Which best describes the function of the cell wall in cells? A. maintains the cell's nuclear structure B. moves materials within the cell C. supports the frame