anaelboi69
anaelboi69 anaelboi69
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lynn paid $12.21 for ribbon. The cost per yard was $1.48.
How many yards of ribbon did Lynn buy?
​

Respuesta :

Popholediddily Popholediddily
  • 15-09-2020

Answer:

$12.21 / 1.48 = 8.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The function of laws in the United States is to establish and enforce _____ that apply to everyone in society. Answer social norms financial norms advanced sta
An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?
Does anyone know this one ???
what is the next term in the pattern 0.3, 0.5, 0.7, 0.9, ...?
Why did the mujahedeen receive US support even though they were against some American ideals?
In 1941, the Atlantic Charter was signed by _____ and the United States, stating that neither country wanted to acquire territory nor would attempt to govern ot
During Reconstruction, the passage of the Thirteenth Amendment outlawed slavery in the United States. gave all women the right to vote. gave all men the right
What is the mass and weight of a 10kg object on earth?
What is your opinion of the idea that our environment shapes our perceptions?
What are some of the forces at work on American English today?