emilysiegel4740 emilysiegel4740
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Writing expressions- Cost in dollars per pound of grapes if p pounds cost $2.97

Respuesta :

AnimeBrainly
AnimeBrainly AnimeBrainly
  • 14-09-2020

Answer:

2.97p

Step-by-step explanation:

each pound of grape costs $2.97

p pounds are bought. Multiply:

2.97p is your answer, or 2.97 * p.

~

Answer Link

Otras preguntas

Write a complete sentence with these words They’re- Its Too Whose
Which text from the poem illustrates the theme of loss of culture ""Without Title"" by Diane Glancy?
I only need 2 for this question
Saved Which example below is the best textual evidence for Dahl's depiction of society's perception of women in the 1950s? Question 9 options: And in the other
Το is to make soldiers and equipment ready for war.
Explain what 2 things Washington warned the country about in his Farewell Address
Which of the following BEST describes a Rotiyanehrs?
please help please plz
Hello can someone help me out, please
Giving Brainliest to The first One who gets this correct Thank you