s9037673 s9037673
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-yard piece of ribbon costs $8.46. What is the price per foot?

Respuesta :

lilcorb430
lilcorb430 lilcorb430
  • 14-09-2020

Answer:

1.41 per foot

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When a person refers to another person as a "prodigal son," what does the allusion mean about that person?
How do you find the volume of a trapezoidal pyramid
one statement that can be made about climate in Latin America is that throughout the region is A: always hot and rainy B:usually cold and frosty C:very much the
How do you find the volume of a trapezoidal pyramid
name the lengths of the sides of three rectangles that have perimeters of 14 units
what fraction of a gallon is 3 pints
Which word means "given to inconsistencies"? A-continuative B-contradictory C-contrary
Which actions correctly describe Roger Williams? Choose all answers that are correct. A. founding Connecticut B. providing a safe haven for debtors C. supportin
how many rights do adults have
3 alternative energy sources