buddynephew2222 buddynephew2222
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada


Mr. Drew bought 2.5 cubic yards of mulch for $62.90. How much does one cubic yard cost?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 14-09-2020

Divide total cost by amount bought:

62.90 / 2.5 = 25.16

One cubic yard cost $25.16

Answer Link
szeszetitus szeszetitus
  • 14-09-2020

Answer:

$25.16

Step-by-step explanation:

62.90/2.5=25.16

Answer Link

Otras preguntas

congruence transformation pls help im despo
Islamic law requires which of the following groups of people to travel to Mecca sometime during their life? A. all Muslims B. only converted Muslims C. only des
Write the fraction 20/28 in the simplest form
Explain how the pharaoh had multiple roles within government and society.
The Hellenistic Age was characterized by
What obligations do scientist have to society
How did the Renaissance affect England and English culture
Expand and simplify the expression(p-4q) (3p+q) - (2p+3q) (4p-7q)​
4 - 3x = 8 - 4x Plz answer this question
How is a scientific theory developed