bryjaun13 bryjaun13
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gradinize cheese costs $1.28 per pound. How much would you pay for 7 pounds ?

Respuesta :

sturgeonryan85
sturgeonryan85 sturgeonryan85
  • 14-09-2020

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

1.28 times 7

Answer Link
bbernhardt1216 bbernhardt1216
  • 14-09-2020

Answer:

$8.96

Step-by-step explanation:

If 1lb=$1.28, then 7lbs x $1.28= $8.96.

Answer Link

Otras preguntas

does the reaction take longer if more vinegar is added to the baking soda? Write what you think (hypothesis)
If f(x) = x and g(x) = 2, what is (f o g)(x)? 2x 2 x + 2 x/2
A lizard 2 m/s to 10 m/s seconds what is the average acceleration
What are the roots of the Moravian church ?
What landforms are created at convergent boundaries?
what problems did northerns have with the fugitive slave act
An equation is shown below: 9(3x – 2) = 1 Which of the following correctly shows the first two steps to solve this equation? Step 1: 27x – 2 = 1; Step 2: 27x =
Game wardens use experiments to help determine the number of deer in the state of North Carolina. Suppose 120 deer are caught, tagged, and released into the wil
Is the underlined word a predicate nominative or a predicate adjective? Jasmine is one of my best friends from middle school. A. predicate nominative B.
A man is found dead in a phone booth in a pool of blood. The glass on either end of the phone booth is broken and the phone is hanging. Just outside of the phon