bryjaun14
bryjaun14 bryjaun14
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gradinize cheese costs $1.28 per pound. How much would you pay for 7 pounds ?

Respuesta :

meyerlj
meyerlj meyerlj
  • 14-09-2020

Answer:

I'm pretty sure the answer is 8.96

Step-by-step explanation:

1.28×7=8.96

Answer Link

Otras preguntas

what five states have the largest spanish-speaking population
whats part of the brains system?
The Spanish and Portuguese ruled Latin America for much of the 16th, 17, and 18th centuries. During this period how were the native Americans treated
I chemistry class Andrew has earned scores 64 69 73 on three test. He must maintain an average of 70 to pass the course. What score must Andrew earn on the fina
Plz help with question
identify the object of the preposition my plan today is to study and then takw a walk by the river
how can become smart
What would happen if interphase didn't occur before meiosis?
how can become smart
expressing rational numbers with decimal expansions