ejinas0032
ejinas0032 ejinas0032
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please hurry! :) Its a get more math question.

Please hurry Its a get more math question class=

Respuesta :

friedavocados
friedavocados friedavocados
  • 12-09-2020

The sales price is 44. 37 dollars.

Answer Link
audreyz04
audreyz04 audreyz04
  • 12-09-2020

Answer: $44.37

Step-by-step explanation:

63.38 x 30/100 (or x 0.3)

You save: $19.01

$63.38 - $19.01 = Final price of $44.37

Answer Link

Otras preguntas

Which population and environmental issues are affecting the economy of Indonesia? a. overcrowding and growing drought b. declining population and air pollutio
what is 3,388,198 in word form
which is greater? 56.53 or 565.3?
Who fought at the Battle of Little Bighorn?
who was king Louie the 3rd
whats the answer to 7x10¹=7x10=
White settlers and their governments had several ideas about how to solve the conflict with the Indians. Which of the following was not one of their solutions?
Lamika buys 12 packs of juice boxes that are on sale and pays a total of $48. Use a ratio table to determine how much lamike will pay to buy 8 more packs of jui
Identify two nineteenth-century women’s rights leaders who believed all citizens should have the right to vote regardless race, color, or sex. A. Susan B. Ant
Which Greek scholar is known as “the father of history”? A. Sophocles B. Herodotus C. Thucydides D. Euripides