orose8268 orose8268
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Burrell is buying donuts for a morning study session. She can spent $35. If it costs $3 per donut and $2 for a chocolate milk for herself, how many donuts did she buy for her students?

Respuesta :

joshuacastrejon248 joshuacastrejon248
  • 22-09-2020

Answer: 11 donuts

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

8/t ; t = 4 Evaluate each expression for the given value(s) of the variable(s)please help ^^
find an angle between 0 degrees and 360 degrees that is coterminal with -135 degrees
You just saw that free speech was limited to protect the country during war time. What other limits do you think should be placed on free speech? Limiting hate
The word evolve means “to change or grow.” Explain why genetics are a evolving discipline.
please help ( 20 points )
What is the length HK
what does 5-n represent
add the two expressions. -4.2 +3 and 2.5x - 6
Science has shown that air pollution can cause a variety of health issues in our society. Which of the following can be a health problem caused by air pollution
an angle measures x. What is the measure of its complement? What is the measure of its supplement?