popstardan popstardan
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought two dozen roses for $31 .20.How much did she pay per rose?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

$31.20/24

24 roses = 2 dozen roses

Each rose cost $1.30

Answer Link

Otras preguntas

Describe the path an egg travels once it leaves the ovaries ?
These factors cause environmental problems in Sub-Saharan Africa. deforestation development integrated resource management negative population growth positive p
What is the base of a parallelogram with height 6.2 meters and an area of 80.6 square meters
Please help algebra question
A school band sold 30 raffle tickets. Each ticket is labeled with a number from 1 to 30. One winning ticket will be drawn. What is the probability that the num
(07.02 HC) A certain type of heart-muscle disease thickens the heart muscle so that the heart chambers shrink in size. How would this disease affect a person ov
Cliff has colorblindness and icthyosis, which causes scaly skin. both traits are x-linked recessive. the probability that he transmits both traits to his sons i
Evaluate the summation of negative 2 n minus 3, from n equals 2 to 10..
When sociologists define a minority group, they are concerned primarily with the economic or political power (or powerlessness) of a group. a. True b. False?
Twelve-year old russell asks his parents if he can attend a rock concert. they say "no" and end the discussion there. russell does not bring it up again