kieriasmith kieriasmith
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

at the farmers market two pounds of peaches cost $4.20 how much will five pounds cost ?

Respuesta :

KatoWolverine
KatoWolverine KatoWolverine
  • 12-09-2016
five pounds of peaches will cost $11.00 If u need my help again just tell me
Answer Link
Аноним Аноним
  • 12-09-2016
well you already have the two pounds down add 4.20 to it three times and get you answer which is $11.00
Answer Link

Otras preguntas

Which product is an example of a consumer good?
Some people think that school cafeterias should be required to provide vegetarian or vegan lunch options. do you agree or disagree? (third person)
The _______ is the brain’s ""executive center"" and facilitates planning and rational decision-making
Perimeter protection, area/space protection, and object/spot protection are categories of?
What is the molarity of a solution prepared by dissolving 36. 0 g of naoh in enough water to make 1. 50 l of solution?
Hazing has been reported all across america. What percentage of students say they have witnessed hazing and did not report it?.
How do I solve “1+2+3+4+5+…100=“ A. 1010 B. 5050 C. 5000 D. 1000
For what value of x is the rational expression below undefined? 3x+15/6-x
How have the divison and corrdination of labor evolved at merrits bakery from its begining to today?
Arn.hawkeslearning.com/portal/test/testtaketesti 00:28:59 question 23 of 29 step 1 of 2 mary ann has recently inherited $5100. which she wants to deposit into a