demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

is the original climax community in an ecosystem more likely to be restored after a natural disturbance or a human-caused disturbance?
Is a baseball and cannon are dropped from the same height at the same time, which ball will hit the ground first?
What is the answer to this , 6.6=w-1.2 w=
if line ab is parallel to line CD,and line CD is perpendicular to line EF.what can you conlude about AB andEF
what method of tackling discrimination did martin Luther king used?
How does the geographic distribution of organisms support the theory of evolution?
Fred completed 10 math problems this is 40% of the math problems he must do how many are left??
What's the answer, "If 84 cookies will serve 28 students, how many cookies are needed for 30 students" I need serious help!!!
a biome that has a large amount of rainfall,high temperatures, and a poor soil is a
jan has $37.50. tickets to concert cost $5.25 each. how many tickets can she buy