avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with this math homework please!
what happens to the space inside the bell jar when the stretchy rubber is pulled downwards ?
For -180°<θ<0 , which of the primary trigonometric functions may have positive values?
In the city of Chicago, the base fare for a taxi is $3.50, while each mile traveled costs $2. Select the graph that correctly displays the relationship between
Match each term with its definition or description A. Sect B.Resurrection C.Paul D.Gospel E.Martyr 1.The first four books of the New Testament 2.Rising from d
Solve the following equation algebraically 3x 4 – 1 = 1874
14. In a statistics class with 15 males and 13 females, five students are selected to put problems on the board. What is the probability that: a. 3 females and
Discuss if the government should increase the minimum wage. In responding to the questions, students must elaborate on the elements of economics, concepts of sc
Please help me for this math problem
1 mole of alkene CxH2x was fully burnt in oxygen. The products were analysed. 264g of Co2 and 108g of of H20 were produced. Use the information to balance the e