felinejnetMrava
felinejnetMrava felinejnetMrava
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

translate into the equation the cost of v ounce at $4 per ounce is $196

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
the cost of v ounce at $4 per ounce is $196 given by [tex]4v = 196[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Two cruise ships left the same port. After two hours, Ship A is 30 miles west and 18 miles north of the port and Ship B is 10 miles west and 27 miles south of t
Which statement best explains how elasticity and incentives work together? A )An elastic good, such as a game, is more likely to respond to incentives. B) An in
Can 2/2 be written in another form or not as a fraction
What is the purpose, audience, and style of The Declaration of Independence?
0.15 m acetic acid/sodium acetate aqueous buffer at ph 4.5 is diluted to a concentration of 0.1 m with the addition of water what is the pH of the resulting buf
How do Earth's ecosystems resist the flow toward maximum entropy? a. Plants and animals decompose after dying, which returns energy to an ecosystem. b. Plants a
Solve for x. -15 = 22x + 7 Ox=-4/11 O x = 4/11 Ox= -1 OX=1
16 less than the product of - 2 and -12
Five students had the following scores on a geography test: 22, 22, 35, 45, and 50. The mode of these five scores is
Which investor is making a common error? 1) an employee of a popular hardware store who invests only in that company’s stock 2) an employee of a popular softwar