Plandeywis2ha
Plandeywis2ha Plandeywis2ha
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate is $13.47/3 = $4.49 per yard
Answer Link

Otras preguntas

A successful biologist’s main interest area would be _____. a. the 21 b. scientific c. 4 d. social
During the growth stage, plants ____. A) germinate, and begin cell differentiation B) begin making their own food via photosynthesis C) develop the ability to r
Lightning often strikes water. a. True b. False
A fishing boat using sonar to locate fish is employing _____. diffraction reflection refraction interference
The absolute age of a rock is expressed with a. geologic symbols. b. Roman numerals. c. concrete numbers. d. date ranges.
Morgan measures the capacity of a juice glass to be 12 fluid ounces. If she uses the glass to drink 4 glasses of water throughout the day, how many pints of wat
What term describes the study and evaluation of human conduct based on moral principles? A. ethics B. Hippocratic Oath C. non-malfeasance D. Nuremberg Code
23in compare 2ft is 23 is greater than
The Eu modified its Common Agricultural Policy (CAP) in an effort to reduce expensive and unwanted surpluses. This is an example of a. extensification b. spec
Hazardous waste is _____. only produced by factories any unwanted or discarded substance that has harmful properties only radioactive any waste that ends up in