mdpsoccer07 mdpsoccer07
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-cup bottle of shampoo costs $18.36. What is the price per pint?​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-09-2020

Answer:

$9.18

Step-by-step explanation:

4 cups = 2 pints. 18.36/2 = 9.18

Answer Link

Otras preguntas

What is 7/6 in simplest. Form
round to the nearest hundredth. 84.562
What is (2/3) to the 4th power?
How do you write 4.293 in expanded form?
how to write 6007200 in two other form
What is 11/9 reduced to a mixed number?? i cant figure this out
How do you say the number 4.293? Also, write two other forms of this number.
how to solve 3/4 = 8/x-1
counterexample angle bisector?
If sulfur 34 undergoes alpha decay, what will I become?