Sikityo Sikityo
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

fifteen ounces of gold cost 6058.50. Find the unit rate in dollars per ounce

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate = 6,058.50/15 = $403.90
Answer Link

Otras preguntas

Why did the US attack Iwo Jima?
How one interprets the world is referred to as?
When you approach a light source, the wavelength of emitted light appears _____. a. shorter b. the same c. longer
what is the answer to -16-90
help please!!!! quick !!!!!!!!! Pythagorean theorem
What is the rate at which food is converted to energy and expended by the body?
what is 9/11=?/22 need help with this problem
Which of the following was not a conflict between Israel and its Arab neighbors? A. the Six-Day War B. the First Gulf War C. the Arab-Israeli War D. the Yom Kip
Answer this challenge question thanks
How many joints are in a human body ?