Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

if a dog food costs 0.75 per pound, and dog bones cost 1.75 each, what is the cost of 2 bones and 25 pounds of dog food?

Respuesta :

arendon0 arendon0
  • 02-09-2020

Answer:

2 bones and 25 pounds of dog food would cost $22.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Those who enter parenthood ________ are more likely to emerge from the transition happier about their marriages and their spouses than those who believe they ca
Gretta is observing and interviewing several database administrators to determine the duties and responsibilities associated with their job as well as the knowl
Before selecting a web host provider, it is a good idea to:
Solve each quadratic equation using the Quadratic Formula.
Help Please I Really Need it
Which of these cells of the dermal tissue of plants prevent water loss and control gas exchange
PLEASE HELP!!!!!!! write 2 paragraphs in Spanish * what you were like as a child * what you used to do as a child * using 5 vocab. words * 5 uses of an indir
Every preposition must have a/an
Helppppp againnnnnnnnn
Choose the sentence that's grammatically correct. Ella tiene una camisa bonito. True or False